Zadzwoń do nas

tel: +48 (52) 354 27 00
sekretariat@pozkal.pl
fax: +48 (52) 354 27 05


Przygotowanie materiałów

tel: +48 (52) 354 27 62



Zapytanie ofertowe

tel: +48 (52) 354 27 89

2021-11-03
Rok temu zmarł Tadeusz Chęsy. Pamiętamy

3 listopada 2020 roku, w wieku 73 lat, odszedł od nas Tadeusz Chęsy - Honorowy Obywatel Inowrocławia, założyciel prężnie działającej drukarni Pozkal i Prezes jednego z największych uzdrowisk w regionie.

Tadeusz Chęsy urodził się 13 listopada 1946 roku w Bydgoszczy.

W 1953 roku rozpoczął naukę w szkole podstawowej i ukończył ją w 1960 roku. Następnie kontynuował naukę w Zasadniczej Szkole Samochodowej w Solcu Kujawskim. W 1963 roku zatrudnił się w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Transportu i Sprzętu Budowlanego w Bydgoszczy.

Kolejnym etapem edukacji było zaoczne Technikum Mechaniczno-Elektryczne zakończone maturą zdaną w 1970 roku. Nie poprzestał na tym i rozpoczął studia wieczorowe w Wyższej Szkole Inżynieryjnej w Bydgoszczy. Od drugiego roku studiów podjął pracę w inowrocławskim zakładzie Agromet – Inofama, gdzie kolejno wypełniał obowiązki konstruktora, kierownika Wydziału Remontowego, zastępcy kierownika Wydziału Produkcyjnego i kierownika Wydziału Ocynkowni.

Od 1977 roku pracował w Drukarni Kujawskiej na stanowisku Głównego Mechanika. Wolny czas poświęcał na działalność społeczną, którą w 1980 roku doceniono przyznając mu Srebrny Krzyż Zasługi. Pracę w Drukarni Kujawskiej zakończył 31 stycznia 1988 roku - właśnie wtedy postanowił otworzyć własną firmę o nazwie „POZKAL”. Zakład początkowo zajmował się oprawą kalendarzy i mieścił się w garażu. Dzięki uporowi, konsekwencji i ciężkiej pracy sukcesywnie poszerzano wachlarz oferowanych usług. W roku 1996 roku Tadeusz Chęsy kupił Drukarnię Kujawską – dokonał całkowitej wymiany przestarzałych maszyn i wprowadził do zakładu nowe technologie. Drukarnia „Pozkal” funkcjonuje po dzień dzisiejszy i ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Kolejnym biznesowym krokiem było kupno w 2010 roku Spółki „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław. Placówka jest dziś wysokospecjalistycznym i prężnie działającym kompleksem leczniczym, którą rocznie odwiedza ponad siedemnaście tysięcy osób.

Wspominając Tadeusza Chęsego nie można również pominąć jego mecenatu w dziedzinie kultury i promocji Inowrocławia. Jego wsparcie umożliwiło wydanie wielu publikacji na temat Inowrocławia m.in.: „Miasto na soli”, „Uroki starego Inowrocławia”, „Historia solarstwa w Inowrocławiu”, „Drukarnie i drukarze inowrocławscy”. Piastował również stanowisko prezesa w Towarzystwie Miłośników Miasta Inowrocławia i był współzałożycielem Stowarzyszenia Księcia Kazimierza Kujawskiego. Dzięki jego zaangażowaniu przeprowadzono szereg inicjatyw społecznych i wydarzeń artystycznych. Całokształt tego rodzaju działań doceniono tytułując go w roku 2020 Honorowym Obywatelem Inowrocławia.

3 listopada 2020 roku odszedł pozostawiając bliskich w poczuciu ogromnej straty i smutku.

http://tadeusz-chesy.pl/  

© 2012 Drukarnia POZKAL   |   Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & CMS: www.studioproffi.pl
Serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Szczegółowe informacje w Polityka plików "Cookies" oraz Polityka prywatności.